sobota, 26 lipca 2014

Kto powinien przeprowadzać szkolenia BHP

Często możemy się spotkać z tym, że pracodawcy oszczędzają na szkoleniach BHP. Warto jednakże zaznaczyć, że jeśli szkolenie takie nie zostanie poprawnie przeprowadzone to narażamy zdrowie, a czasem nawet życie pracowników. Kto więc powinien przeprowadzać takie szkolenia, aby były zgodne z prawem i dawały jak największe bezpieczeństwo zatrudnianym osobom?
Powinien być to inspektor BHP z odpowiednimi uprawnieniami. Osoba taka jest przygotowana do przeprowadzania tego typu szkoleń, ale jednocześnie zna prawo pracy i wie, jakie wymagania stawia ono przed pracodawcami. Na rynku możemy spotkać coraz więcej firm oferujących tego typu szkolenia.
Są one nastawione na ułatwianie życia pracodawcom i dlatego też możemy skorzystać zarówno ze szkoleń otwartych jak i przygotowanych specjalnie na życzenie naszej firmy. Osoby prowadzące takie szkolenia posiadają uprawnienia, dzięki czemu każdy pracownik będzie mógł dowiedzieć się jak bezpiecznie wykonywać powierzone mu zadanie. Trzeba, więc zapewnić każdemu pracownikowi dostęp do takiego szkolenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz