czwartek, 16 stycznia 2020

Staż w dziale bezpieczeństwa i higieny pracy

Starając się o staż w funkcji BHP, stajemy przed nie lada wyzwaniem.Kandydaci, jacy chcą podjąć staż na stanowisku pracownika służby BHP muszą posiadać niezbędne kwalifikacje, jakim jest potwierdzenie ukończenia studiów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W obecnych czasach na studiach podyplomowych można uzyskać również o dokumenty audytora systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Realizując praktykę, można się wiele nauczyć, ”otrzaskać się z zawodem”, pozyskać dużo praktycznej wiedzy.Po odbyciu praktyki można rozpocząć własną działalność gospodarczą, lub też w łatwiejszy sposób zdobyć pracę w różnych spółkach, w których jest wakat na stanowisku inspektora BHP.
Praktykant odbywający praktykę w zakresie zadań służby BHP poznaje jak odpowiednio tworzyć dokumentację z zakresu BHP, w jaki sposób mają przebiegać niezbędne szkolenia i w jaki sposób te szkolenia przeprowadzać.”Behapowiec” powinien znać dobrze przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, praca ta także wiąże się z bezustannym poszerzaniem wiadomości, a do tego śledzeniem na bieżąco zmian jakie zachodzą w paragrafach.
W obrębie zadań bhp należy także dokonywanie okresowych analiz stanu BHP, wykonywanie ocen ryzyka dla danych stanowisk pracy w przedsiębiorstwach, zakładach pracy, przygotowywanie dokumentów po wypadkach przy pracy jeśli wypadek się wydarzy. Zadaniami służby bhp są też: kontrolowanie oraz doradztwo, sprawdzanie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w różnych oddziałach firm.Do zadań BHP należy głównie prowadzenie szkoleń wstępnych i okresowych.Stażysta na stanowisku bhp też musi przestrzegać zasad i przepisów BHP, mieć na względzie o dobry obraz przedsiębiorstwa, które reprezentuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz