czwartek, 8 października 2015

Wykłady z BHP a niebezpieczeństwo

Z pewnością każdy wyko0nujący jakaś pracę człowiek musi mieć na uwadze, że wypadki chodzą po ludziach. Bez znaczenia jest czy ta robota polega na pisaniu informacji w gazetach czy budowaniu budynków. Ryzyko zrobienia sobie krzywdy ma miejsce zawsze oraz w znaczącej liczbie sytuacji o tym zapominamy. Mnóstwo korporacji zapomina, że kursy z Bezpiecznej pracy winny być organizowane przynajmniej raz na 2 lata w tym celu, żeby pracownicy znali ryzyko i potrafili je ocenić. Ocena ryzyka na stanowisku to nie tylko godzenie się na pracę w trudnych warunkach, ale również świadomość ryzyka i w razie

Dowiedz się więcej w temacie: Szkolenie podstawowe BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych Gogolin
potrzeby minimalizowanie go. Wypadki przy pracy zdarzają się w większości i w praktyce codziennie możemy o tym poczytać w sieci czy zobaczyć w telewizji. Na nieszczęście, większość tych wypadków nie miałaby miejsca, jeśli jednostki mające w nich udział wiedziały chociaż czym są podstawy Bezpiecznej pracy. Przeważnie spotyka to ludzi pracujących w ogromnych maszynach rolniczych , a dodatkowo na słupach wysokiego, średniego i niskiego napięcia.

Warsztaty na tle całego czasu pracy nie zajmują dużo czasu , a przecież dzięki nim zagrożenie wyrządzenia sobie krzywdy drastycznie maleje, a przecież o to chodzi aby być bezpiecznym.Zatem warto pokusić się o nieco skupienia na wykładzie z BHP.Nie ograniczajmy się zaledwie do apatycznego uczestnictwa w kursie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz