czwartek, 1 czerwca 2017

Rękawice ochronne – jakie kupować

Zadaniem rękawic ochronnych jest zabezpieczenie dłoni i palców pracowników, które są narażone na dużą liczbę uszkodzeń. Wykonując różnego rodzaju prace budowlane i nie tylko, mamy częsty kontakt z ciężkimi przedmiotami o ostrych krawędziach. 
Wystarczy tylko wtedy chwila nieuwagi i możemy poważnie ucierpieć z powodu. Aby nie dopuścić do takich przypadków, podczas pracy należy stosować rękawice ochronne. Dowiedz się, w jakich rodzajach mogą występować i które z nich, najlepiej nadają się do konkretnego działania.

Rękawice lateksowe – są to jedne z cieńszych rękawic występujących na rynku. Ich cechą charakterystyczną jest to, że doskonale przylegają do dłoni i palców, idealnie je opinając. Z uwagi na ten fakt, wykorzystuje się je najczęściej do precyzyjnych prac, w których nie występują żrące substancje lub ostre przedmioty, mogące szybko i łatwo uszkodzić rękawice. Usługi BHP Opole zalecają zawsze kupowanie nieco grubszych rękawic, których wytrzymałość jest większa od innych.

Rękawice robocze – szkolenia i usługi BHP Opole opisują ten rodzaj rękawic jako jedne z najpowszechniej występujących. Wykonane z wytrzymałego materiału, mogą być dodatkowo powlekane warstwą gumy, która zabezpiecza przed niszczeniem i przemakaniem. Te rodzaj rękawic ma szerokie spektrum zastosowań – od prac remontowych i budowlanych, aż po prace w ogrodzie i domu.

Rękawice skórzane – to najbardziej wytrzymałe rękawice, jakie możemy znaleźć w sprzedaży. Wykonane są z bardzo mocnej skóry, która zachowuje swoją elastyczność przez długi czas, bez potrzeby wykonywania skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli nie wiesz, jakie rękawice będą najlepsze dla twoich pracowników, w dokonaniu właściwego wyboru pomoże ci doradztwo i usługi BHP Opole.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz