niedziela, 31 sierpnia 2014

Szkolenia BHP

W dużych zakładach pracy tworzy się stanowiska, dla osób które zajmują się szkoleniami BHP, dzięki temu można na bieżąco szkolić pracowników. Odpowiednie przygotowanie, z pewnością będzie wymagane w pewnych zawodach. 
Zajęcia, które wydawało by się błahe, jak obsługa komputera, nie wymagają odpowiedniego szkolenia, jednak warto pamiętać, iż praca, przy komputerze również może niekorzystnie wpływać na nasz stan zdrowia. Warto bowiem, zastanowić się nad odpowiednią postawą, w fotelu, wówczas nie będzie obciążany nas kręgosłup, jak również właściwa odległość od monitora. 
W czasie pracy, warto również zrobić sobie przerwę, aby oczy odpoczęły od monitora. Wówczas nasza praca, będzie dużo wydajniejsza. Oczywiście przepisy BHP, powinny być przestrzegane również w innych miejscach pracy. Wszędzie tam, gdzie używa się szlifierki, powinniśmy nosić okulary, które chronią nas przed okruszkami rozgrzanego metalu, jakie mogą wpaść na do oka. Nie powinno się również dlatego zdejmować osłony ze szlifierki, w celu ułatwienia sobie pracy. W przypadku innych maszyn, również należy stosować przepisy BHP, aby uniknąć wypadków. Czasem bowiem, nieodpowiednie używanie pewnych urządzeń, może grozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz